Etykiety

wtorek, 11 czerwca 2013

Niepoprawna

Niestety jestem niepoprawna, znowu tak długie milczenie, ale tym razem mam powód. Przez przeszło miesiąc miałam u siebie syna  z synową z dzieciaczkami - drobiniec i miałam bardzo ograniczony czas na wykonywanie  prac, ale coś tam udłubałam. Poza tym zaczął się okres kiermaszowy i mam przez to mniej wolnego czasu, którego jak każda/każdy ma na lekarstwo.
Dzisiaj dwie prace jeszcze sprzed "urwania głowy", które zrobiłam dla siebie a mianowicie od dłuższego czasu cierpiałam na chronicznie mało miejsca do powieszania kurteczek, płaszczyków itp, więc zrobiłam sobie wieszaczek do przedpokoju. Był robiony od zera, mój M przytachał kawałek deski z budowy po szałunkach ( chyba tak to się pisze) pięknie mi ją przyciął i oszlifował a potem ja zaczęłam malować lakierobejcą, potem bieliłam, ale nie białym akrylem a kością słoniową. Po wyschnięciu szlifowanie do zadowalającego mnie efektu i dopiero motyw, który zawładnął moim sercem do reszty. Na koniec przymocowałam wieszaczki i ........ta-dam

W zbliżeniu


w całej okazałości
I jeszcze jedna praca, chciałam wypróbować przeniesienie zdjęcia z plakatu na deskę metodą transferu.
A ten plakat to z reklamy występu zespołu Riffertone w którym śpiewa mój syn a gra na gitarze mój bratanek i to jego twarz postanowiłam przenieść na deseczkę.
Deskę pobieliłam, nałożyłam grubą warstwę kleju i prawą stroną przykleiłam do deski. Na drugi dzień namoczyłam motyw i delikatnie ścierałam warstwę papieru aż doszłam do motywu, który się pięknie zachował na desce.Oczywiście na końcu trochę postarzyłam i gotowe. Zdjęcie na deseczce poszło w prezencie do bratanka. Następne będzie dla syna.

I na koniec trochę prywaty, zostawiam Was z muzyką zespołu Riffertone i do następnego.


3 komentarze:

 1. Trafiłam do Ciebie na krótko ale zostaję na dłużej. Bardzo podobają mi się Twoje prace.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, byłam też u Ciebie i na pewno zostanę dłużej bo interesujące rzeczy masz na blogu.

   Usuń
 2. Wieszak jest prześwietny!

  http://zielona-szkatulka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń